Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ankara’da Sinan Ateş Cinayeti Davası: Son Gelişmeler

Ankara’da Sinan Ateş Cinayeti Davası: Son Gelişmeler

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
18 0

Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in Öldürülmesi

30 Aralık 2022 tarihinde Ankara’nın Çukurambar semtinde Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesi olayı yaşanmıştı. Cinayetin tetikçisi olarak gösterilen Eray Özyağcı’nın yanı sıra Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel ve şüpheliler arasında azmettirici olduğu iddia edilen Tolgahan Demirbaş’ın görüşmelerinin kaydedildiği belirlendi.

Mahkeme Kararları ve Soruşturma Gelişmeleri

13 Nisan 2023’te Ankara 5’inci Sulh Ceza Hakimliği, yapılan soruşturma sonucunda tutuklu şüpheliler arasında maktul arasında husumet bulunmadığını belirterek azmettiren kişilerin tespit edilemediğini açıkladı. Bunun üzerine, tutuklu şüpheli Eray Özyağcı’nın cezaevinde yapacağı görüşmelerin 3 hafta boyunca kaydedilmesine karar verildi.

Ankara 1’inci Sulh Ceza Hakimliği ise şüpheliler Emre Yüksel ve Tolgahan Demirbaş’ın iletişimlerinin dinlenmesi ve kaydedilmesi kararını aldı. Ayrıca, 3 hafta boyunca şüphelilerin kamuya açık yerlerdeki faaliyetlerinin ve iş yerlerinin izlenmesine izin verilmesine karar verildi.

Evdeki Aramada Bulunanlar ve Yakalanan Şahıslar

Sinan Ateş cinayeti davasında tutuklu bulunan Erdem Karadeniz’in evinde yapılan aramada çeşitli silahlar ve fişekler ele geçirildi. Evde 6 tabanca ve 314 adet dolu fişek bulunduğu belirlendi. Arama sırasında Erdem Karadeniz ve diğer 6 şahıs güvenlik güçleri tarafından yakalandı.

Aramada elde edilen deliller ve yakalanan şahısların durumu cinayet davasının seyrini etkileyecek gibi görünüyor. Davanın ilerleyen süreci ve mahkeme kararları merakla bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir