Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ataşehir Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesi’nde Yeni Öğretim Programı Tanıtıldı

Ataşehir Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesi’nde Yeni Öğretim Programı Tanıtıldı

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
16 0

Yeni Öğretim Programı 2024-2025 Eğitim Öğretim Yılında Uygulanmaya Başlanacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ataşehir Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesi’nde düzenlenen “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” tanıtım toplantısında konuşan yetkililer, “Köklerden Geleceğe” düsturuyla hazırlanan yeni öğretim programının 2024-2025 eğitim öğretim yılında kademeli olarak uygulanmaya başlanacağını açıkladı.

Müfredat Revizyon Süreci ve Katılımcı Anlayış

Toplantıda konuşan yetkililer, dünya genelinde eğitim metotlarının sürekli değiştiğine dikkat çekerek, 2023 yılı haziran ayında başlatılan bir projenin devamı niteliğinde müfredatların revize edildiğini ve yeni hazırlandığını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla katılımcı bir anlayışla her kesimden görüşe açık olduklarını belirten yetkililer, akademisyenlerden, sivil toplum örgütlerinden ve öğretmenlerden gelen katkıları takdirle karşıladıklarını ifade etti.

Yeni Öğretim Programı Detayları

Toplamda 1100 kişilik bir ekiple hazırlanan yeni öğretim programı, öğrencilerin anlama ve anlatma becerilerini ön plana çıkaracak şekilde tasarlandı. Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı derslerinin sanat odaklı bir yaklaşımla belirlendiği programda, öğrencilere metin tahlilleri üzerinden etkin okur kimliği kazandırılması hedeflendi. Ayrıca matematik, fen bilimleri ve sosyal bilimler derslerinde beceri temelli öğretim ön planda tutuldu.

Eleştirilere Yanıt

Programlarla ilgili yöneltilen eleştirilere cevap veren yetkililer, beceri odaklı eğitim modelini savunarak, öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine, milli ve manevi değerleri içselleştirmelerine önem verdiklerini belirtti. Türkiye’nin kalkınma hamlelerinden, milli ve manevi değerlerden, tarihi ve coğrafi konulardan da bahsedilen programın, öğrencilerin geleceğe hazırlanmasında önemli bir rol oynayacağı vurgulandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir