Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Begüm Yücel: “Kupa Kazanmaktan Önce Sporcu Yetiştirmek Önemli”

Begüm Yücel: “Kupa Kazanmaktan Önce Sporcu Yetiştirmek Önemli”

Haberci Haberci - - 3 dk okuma süresi
16 0

Bahçeşehir Koleji Başkanı Begüm Yücel, Türk Basketboluna Yön Veriyor

Basketbolun en üst liginde yer alan kulüpte görev yapan ikinci ve halen aktif olan tek kadın başkan olan Begüm Yücel, Türk basketboluna yeni bir soluk getiriyor. Kazandığı Avrupa Kupası ile tarihe geçen Bahçeşehir Koleji’nin patronu, SÖZCÜ’nün konuğu oldu.

Sporcu Yetiştirmek ve Hayalleri Gerçekleştirmek Öncelikli

Begüm Yücel, “Asıl amacımız altyapıdan oyuncu yetiştirmek ve hayallerine kavuşturmak; onları A takıma çıkarmak, Avrupa ve NBA’e göndermek. Başarı nedir? Kupa kazanmak mı? Ligin birincisi olmak mı? Bunlar da başarı ama asıl başarı uzun dönemde istikrarlı şekilde yeni oyuncuları ve sporcuları ülkemize kazandırmak” dedi.

Kadın Olarak Zorluk Yaşamadım

Begüm Yücel, kadın-erkek eşitliği üzerine yapılan çalışmaların başkanlık göreviyle örtüştüğünü belirterek, “Kadınların sporda önemli başarıları var. Spor yöneticisi olarak kadın sayısının artması gerekiyor. Bu zamana kadar kadın olarak zorluk yaşamadım” şeklinde konuştu.

Annelik Daha Ağır Bastı

EuroCup’ın final maçını kazanmalarına rağmen, Begüm Yücel, annelik ile başkanlık arasında tercih yapması gerektiğinde anneliğin daha ağır bastığını ifade etti ve oğlunu teselli etmeye odaklandığını belirtti.

Örnek: Efes

Begüm Yücel, kısa vadeli hedeflerinde EuroLeague olmadığını, önceliklerinin altyapıdaki gençlerle A takımı kurmak olduğunu ve bu konuda Anadolu Efes’i örnek aldıklarını belirtti.

4+3 Yabancı Kuralı Olumlu Bulunuyor

Yeni yabancı kuralı (4+3) hakkında olumlu düşüncelere sahip olduğunu ifade eden Begüm Yücel, Türk oyuncuların daha rekabetçi olmalarını sağlayacak bu kararı desteklediğini söyledi.

Bjelica Aradığımız İsim

Begüm Yücel, Sportif Direktörleri Nemanja Bjelica ile gençlere odaklanma konusunda aynı vizyona sahip olduklarını belirtti. Bjelica’nın altyapıya ve gençlere verdiği önemi vurguladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir