Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Birleşmiş Milletler Yetkilileri Gazze Saldırısını Kınadı

Birleşmiş Milletler Yetkilileri Gazze Saldırısını Kınadı

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
18 0

BM Yetkililerinden Sert Açıklamalar

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul Başkanı Dennis Francis, BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Başkanı Catherine Russel ve BM Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği son saldırıyla ilgili sert mesajlar paylaştı.

BM Genel Kurul Başkanı Dennis Francis’in Açıklaması

BM Genel Kurul Başkanı Dennis Francis, İsrail’in Refah’a yaptığı saldırıda en az 45 kişinin öldüğünü belirterek, saldırıların durdurulmasını ve İsrail’in Uluslararası Adalet Divanı’nın emirlerine uymasını talep etti.

UNICEF Başkanı Catherine Russel’in Açıklaması

UNICEF Başkanı Catherine Russel, Gazze’de yaşanan trajediyi eleştirerek, çocukların öldürüldüğü haberlerin vicdana sığmadığını belirtti ve cezasızlığın devam edemeyeceğini vurguladı.

BM Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths’in Açıklaması

BM Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths, İsrail’in Gazze’deki mülteci kampına düzenlediği saldırıyı kınayarak, sivillerin korunması ve yardımların ulaştırılması çağrısında bulundu.

BM Yetkililerinin İkinci Açıklaması

Martin Griffiths, yaptığı ikinci açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırının kabul edilemez olduğunu belirterek, olayların savaş suçu olduğunu ve hata olarak nitelenemeyeceğini ifade etti.

Gazze’deki saldırıda en az 40 Filistinlinin hayatını kaybettiği bildirilmişti. Tanıklar, İsrail savaş uçaklarının kampa en az 8 roketle saldırı düzenlediğini ve çok sayıda çadırın yıkıldığını aktarmıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir