Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Çelik: “Cumhur İttifakı’nın Birliği Vurgulandı”

Çelik: “Cumhur İttifakı’nın Birliği Vurgulandı”

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
16 0

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı Değerlendirildi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, parti genel merkezinde düzenlenen AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına ilişkin basın açıklaması yaptı. Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplantıda MYK üyelerine hitap ettiğini ve yaz döneminin teşkilatlar tarafından iyi değerlendirilmesi gerektiğinin vurgulandığını aktardı.

Teröristan Kurulmasına Müsaade Edilmeyecek

Suriye’nin kuzeyindeki terörist faaliyetleri yakından takip ettiklerini belirten Çelik, PYD/YPG unsurlarının yerel seçim yapma arayışlarına karşı olduklarını ve sert bir tutum sergileyeceklerini ifade etti. Çelik, terör örgütlerine karşı kararlı bir mücadele vereceklerini söyledi.

Vergi Düzenlemesi ve Orta Vadeli Program

Çelik, vergi adaletinin sağlanması için çalışmaların devam ettiğini ve spekülasyonlara itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı. Orta Vadeli Program çerçevesinde ekonomik istikrarın ve adaletin hedeflendiğini belirtti.

AGİT’te Yunanistan ile İşbirliği

Ege’deki gelişmeler ve Yunanistan ile işbirliği konularına da değinen Çelik, AGİT’te alınan kararlar doğrultusunda ortak tutum sergilendiğini açıkladı. Türk-Yunan ilişkilerinde olumlu adımlar atıldığını ifade etti.

Netanyahu’ya Baskı Çağrısı

Filistin ve Gazze’deki gelişmeleri de değerlendiren Çelik, Netanyahu yönetiminin soykırıma varan adımlar attığını belirterek uluslararası toplumu bu konuda duyarlı olmaya çağırdı. Çelik, Türkiye’nin barışçıl çözümlere destek verdiğini vurguladı.

NATO ve Aşırı Sağ ile Mücadele

Çelik, Türkiye’nin NATO’da terörle mücadelede kararlılığını sürdüreceğini ve aşırı sağın yarattığı tehlikelere karşı mücadele edeceklerini belirtti. Aşırı sağın demokrasiye ve insan haklarına yönelik tehditlerinin ciddiye alınması gerektiğini vurguladı.

Almanya’daki PKK Üye Sayısındaki Artış

Almanya’da PKK terör örgütü üye sayısındaki artışa dikkat çeken Çelik, Türkiye’nin bu konuda diplomatik girişimlerde bulunacağını ve terör örgütlerine karşı kararlı bir tutum sergileyeceğini ifade etti. Almanya’nın terörle mücadelede daha etkili olması gerektiğini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir