Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. CHP MYK Toplandı: Gündemde Neler Var?

CHP MYK Toplandı: Gündemde Neler Var?

Haberci Haberci - - 1 dk okuma süresi
12 0

CHP Gündeminde Neler Var?

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’ye yapacağı iade-i ziyaret, miting takvimleri, Türkiye Belediyeler Birliği başkanı seçimleri, yenilenen belediye başkanlığı seçimleri ve Hakkari Belediye Başkanlığı’na kayyum atanması konularıyla toplandı.

CHP’nin Değerlendirmeleri

CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, AKP iktidarının eğitim ve ekonomi politikalarını sert bir dille eleştirdi. Ayrıca, MASAK raporunu değerlendirerek Halkbank’ın skandal kredi uygulamalarını dile getirdi. Kayyum atamalarını eleştiren Yücel, demokratik süreçlere vurgu yaptı.

Anayasa ve Dış Politikadaki Gelişmeler

Yücel, Anayasa Mahkemesi’nin 703 sayılı KHK’yı iptaline değinirken, dış politikada yaşanan çelişkilere de dikkat çekti. İsrail’in saldırılarına karşı Türkiye’nin tutumunu sorgularken, ekonomik ilişkilerdeki dengesizliği vurguladı.

Çiftçiler ve Belediyeler

Çiftçilere verilen taban fiyatlarına değinen Yücel, buğday üreticilerinin sorunlarına da temas etti. Türkiye Belediyeler Birliği seçimlerini ve yeni başkanlarını da değerlendirerek, partisine güven veren isimlere vurgu yaptı.

Diğer Konular

Son olarak, Yücel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı görüşmeye ilişkin yorum yapmazken, ülkenin normalleşmesi ve hukukun üstünlüğüne vurgu yaptı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir