Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. DEM Parti, Hakkari Belediyesi’ne Kayyum Atanması İhlalleri Araştırılsın Grubu Önerisi Verdi

DEM Parti, Hakkari Belediyesi’ne Kayyum Atanması İhlalleri Araştırılsın Grubu Önerisi Verdi

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
13 0

DEM Parti, Hak İhlalleri İçin Meclis Araştırılması İstedi

DEM Parti, bugün TBMM Genel Kurulu’nda Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasının neden olduğu hak ihlallerinin araştırılması için verdiği Meclis araştırılmasının öne alınarak görüşülmesi için grup önerisi verdi. Grup önerisinin gerekçesini DEM Parti Hakkari Milletvekili Vezir Coşkun Parlak açıkladı.

Müthiş Direniş ve Protesto

Parlak, **”Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek aslında delilik belirtisidir. Bu iktidar 8 yıldır aynı şeyleri yapıyor. Farklı sonuçlar alınmayacağını da defalarca belirtti. Biz bunu delilik değil faşizm olarak görüyoruz.”** dedi. Parlak’ın ardından DEM Partili milletvekilleri Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasını protesto etmek için ellerinde “Belediyeler bizimdir, gaspa izin vermeyeceğiz” yazılı dövizlerle kürsünün etrafında toplandı ve Genel Kurul’da nöbete başladı.

Kayyum Sistemi Eleştirisi

Parlak, **”Kayyum sistemi bir rejimdir, darbe sistemidir. Kürk halkına yeterince zulüm edersek boyun eğerler diye düşünüyorsunuz. Biz parmak ile sayılacak, vurmak tükenecek bir halk değiliz.”** ifadelerini kullandı. Parlak, **”Hakkari halkının özgür iradesiyle yaptığını siz siyasi yargıyla, polis copuyla, asker tüfeğiyle yıkamazsınız. Müthiş direndiğimizi de göreceksiniz. Hakkari’de asla sizlere boyun eğmeyecek ve kazanan bizler olacağız, kaybedecek olanlar da sizlersiniz.”** şeklinde konuştu.

Birleşime Ara Verildi

Oturumu yöneten TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca’nın uyarısına rağmen DEM Partililer kürsüden inmeyince birleşime ara verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir