Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Deprem Bölgesindeki Esnaf Elektrik Mağduriyeti Yaşıyor

Deprem Bölgesindeki Esnaf Elektrik Mağduriyeti Yaşıyor

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
22 0

Hatay’da Elektrik Kesintisi Mağduriyeti

Hatay’da Toroslar Edaş yetkilileri, farklı noktalardaki esnafı dolaşarak elektrik kesintilerinin AFAD’ın faturaları ödemeyi durdurmasından kaynaklandığını duyurdu. Hatay Harbiye Esenbulak Çarşısı’ndaki esnaf, elektrik sorunlarıyla karşı karşıya.

Esnafın Talepleri

Esnaf, elektrik kesintisinin işlerini olumsuz etkilediğini belirterek Hatay Valiliği’nden konuya müdahale etmesini istiyor. Dondurucuların çalışmaması sebebiyle gıdaların çöpe gitme riskiyle karşı karşıyalar.

Esnafın Çağrısı

Esnaf Fevzi Mansuroğlu, “Esnafımız mağdur durumda, elektriklerin bir an önce bağlanmasını talep ediyoruz.” derken, Serap Altındağ ise vergilerini aksatmadıklarını ancak şu an elektrik olmaması nedeniyle iş yerlerinin çalışamaz durumda olduğunu söylüyor.

Defne Belediye Meclis Üyesi Veli Eskiocak’ın Açıklaması

Defne Belediye Meclis üyesi Veli Eskiocak, AFAD’ın faturasını ödemediği gerekçesiyle 160 iş yerinin elektriğinin kesildiğini belirterek mağduriyetin giderilmesini talep ediyor. Sağlık ve gıda sektöründeki işletmelerde ciddi sorunlar yaşandığını vurguluyor.

Diğer Bölgelerde de Benzer Sorunlar

Mağduriyet sadece Hatay merkezinde değil, Samandağ ve diğer bölgelerde de yaşanıyor. Samandağ çarşısında henüz elektrik kesilmese de esnaf, Toroslar Edaş tarafından uyarıldı. Esnaf, yaşadıkları sıkıntıların bir an önce çözülmesini talep ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir