Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Göktaş: “Doğum Oranlarına Yönelik Önemli Adımlar Atıyoruz”

Göktaş: “Doğum Oranlarına Yönelik Önemli Adımlar Atıyoruz”

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
14 0

Göktaş, Aile Politikaları ve Doğum Oranlarına İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Göktaş, Kızılcahamam’da düzenlenen AK Parti 31. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. TÜİK verilerine göre doğum oranlarının düştüğüne dikkat çekilmesi üzerine Göktaş, bu durumun yalnızca Türkiye’ye özgü olmadığını vurgulayarak, birçok ülkenin benzer sorunlarla karşı karşıya olduğunu belirtti.

Göktaş: “Aile Eylem Planı’nda Doğum Oranlarına Önemli Yer Ayırdık”

Göktaş, Avrupa ve Asya’da da nüfus endişelerinin yaşandığını belirterek, dünya genelindeki örnekler incelenerek gerekli önlemlerin alınmaya çalışıldığını söyledi. Kamuoyuna 15 Mayıs’ta açıklanan Aile Eylem Planı’nda doğum oranlarına odaklanıldığını dile getiren Göktaş, en düşük doğurganlık oranına sahip olan 3 ilde pilot çalışmaların başlatılacağını duyurdu.

Göktaş: “Kadınların Ev ve İş Hayatı Arasında Tercih Yapma Zorunluluğunu Ortadan Kaldırmayı Hedefliyoruz”

Bakan Göktaş, kadınların ev ve iş arasında tercih yapmasını ortadan kaldırmayı amaçladıklarını belirterek, kadınların haklarını savunduklarını vurguladı. Kadınların iş hayatındaki önemine dikkat çeken Göktaş, uluslararası şirketlerde kadınların karar alma süreçlerinde yer aldığı örnekleri incelediklerini ve ülke kalkınmasına katkı sağlayacak yeni modeller üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir