Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gümüşlük Sahilinde Sahil İşgallerine Karşı Eylem

Gümüşlük Sahilinde Sahil İşgallerine Karşı Eylem

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
20 0

Eylemciler, Halkın Deniz Kıyısına Erişim İçin Mücadele Verdi

Gümüşlük sahilinde restoran ve otellerin denizin içine kadar işgal ettiği alanlara karşı eylem yapan gruplar, işgallerin acilen kaldırılmasını talep etti. Özgür Kıyılar Bodrum Platformu’nun öncülüğünde düzenlenen eyleme Muğla Çevre Platformu (MUÇEP), Bodrum meclisi, Gümüşlük Forumu, 2017 Yurttaş İnisiyatifi ve Mis Gibi Bir Bodrum üyeleri de destek verdi.

Eylemcilerin Talepleri Net: Kıyılar Halkındır!

Eylemciler, “Denize erişim herkesin hakkıdır”, “Bizlerin ellerindedir gelecek güneşli günler”, “Denizler nehirler sermaye değildir”, “Gümüşlük’e dokunma”, “Kıyılar kimsenin malı değildir”, “Bodrum’u nefessiz bırakmayın” gibi dövizlerle sahilde toplandı. Özgür Kıyılar Bodrum Platformu adına yapılan basın açıklamasında, kıyıların herkesin eşit ve özgürce yararlanabileceği alanlar olduğu vurgulandı.

Polisle Eylemciler Arasında Gerginlik Yaşandı

Bodrum’da Kumbahçe Kıyılar Halkındır Halkın Kalacak eylemi sırasında polisle eylemciler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Eylemciler, kıyı işgallerine ve rantçılara karşı seslerini yükseltirken polis, yürüyüş izni olmadığı gerekçesiyle müdahale etti. Ancak eylemcilerin kararlı tutumu ve destekçilerinin alkışlarıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

Eylemler Devam Edecek

Eylemciler, halkın kıyılara özgürce erişim hakkını savunmaya devam edeceklerini vurgulayarak, önümüzdeki haftalarda Bodrum’un başka sahillerinde de benzer eylemler düzenleneceğini belirtti. Yerli ve yabancı turistlerin de destek verdiği eylemler, kıyı işgallerine karşı farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir