Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gürsel Erol: Türkiye’nin Sorunlarına ve Çözüm Önerilerine Dair

Gürsel Erol: Türkiye’nin Sorunlarına ve Çözüm Önerilerine Dair

Haberci Haberci - - 1 dk okuma süresi
17 0

Gürsel Erol’un Vekillik Serüveni

Gürsel Erol, CHP Tunceli Milletvekilliği yaptıktan sonra gönüllü olarak Elazığ’dan aday oldu ve seçimi kazandı. 2023 seçiminde de aday gösterilip yine kazandı. Ancak il sorunları yerine ülke genelindeki sorunlarla ilgileniyor.

Anayasa Değişikliği ve Öncelikli Sorunlar

Gürsel Erol, anayasa değişikliğinin öncelikli bir sorun olmadığını belirtiyor. Ülkenin geçim sıkıntısı, işsizlik, sınav sorunları gibi birçok sorunu öncelik olarak gördüğünü vurguluyor.

Milletvekili Sayısının Azaltılması

Gürsel Erol, millete hizmet etmeyen milletvekillerini eleştiriyor ve milletvekili sayısının azaltılmasını öneriyor. Siyasi Partiler Yasası’nın değiştirilmesi gerektiğini savunuyor.

Milletvekili Seçim Sistemi

Erol, milletvekili tercih sisteminin önemine dikkat çekiyor ve vatandaşların kendi milletvekillerini seçmesi gerektiğini vurguluyor. Genel merkezden belirlenen listeler yerine halkın tercihine önem verilmesi gerektiğini savunuyor.

Belediyeler ve Borçlanma Politikası

Erol, belediyelerin borçlanma konusunda çekinceleri olmaması gerektiğini belirtiyor. Topluma faydalı projelere yapılan yatırımların borçlanmaya değer olduğunu vurguluyor. Doğru yatırımların önemli olduğuna dikkat çekiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir