Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Hataylı Depremzedelerin Rezerv Alanlarına Karşı Mücadelesi Devam Ediyor

Hataylı Depremzedelerin Rezerv Alanlarına Karşı Mücadelesi Devam Ediyor

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
16 0

Saraykent Mahallesi’nde Vatandaşlar Eylem Yaptı

Hatay’ın Antakya ilçesine bağlı Saraykent Mahallesi’nde evlerinin rezerv alanı ilan edilmesine karşı çıkan vatandaşlar, bugün eylem yaptı. Evlerinin sağlam olduğunu belirten mahalleliler, Hatay Valiliği’ne yürümek istedi ancak polis barikat kurarak yürüyüşe izin vermedi.

CHP Hatay Milletvekilleri Destek Verdi

CHP Hatay Milletvekilleri Nermin Yıldırım Kara ve Mehmet Güzelmansur, Hataylı depremzedelere destek vermek amacıyla Saraykent Mahallesi’nde bir araya gelen vatandaşların yanında yer aldı.

Depremzedelerin Tepkileri

Bazı depremzedeler, evlerinin sağlam olduğunu ve deprem sigortası yaptığını belirterek, “Evimi boşaltacaklar, nereye gideceğim?” diye sitem etti. Bir başka depremzede ise, “Evime DASK yatırdım, şimdi evimi yık diyorlar. Beni neden oturttunuz o zaman?” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Başka bir vatandaş, “Evime az hasarlı diye konteyner vermediler. Ben kendi imkanlarımla evimi tamir ettim, şimdi evimi yıkacaklar. Hangi hakla?” diye sitem etti. Bir çift ise evleneceklerini belirterek, “Evi hazırladık, eşyaları yerleştirdik. Şimdi evi yıkacaklar, nereye gideceğiz?” şeklinde isyan etti.

Şehit babası olduğunu söyleyen bir vatandaş ise, “Evime masraf yaptım, 140 bin TL harcadım. Yıkılmayacaksa neden bu masrafları yaptım?” diye sert bir şekilde eleştirdi.

CHP Milletvekili Yıldırım’dan Eleştiri

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım, “Yıkılan yerlerde ne yapılıyor? 7 bin 400 konutun kurasını çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ardından neler yapıldı? 220 bin insan konteyner kentte, 260 bine yakın ev ihtiyacımız var” diyerek tepkisini dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir