Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İliç Maden Faciasında Skandal İddialar: Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum Yetkilendirme İmzası Atmış

İliç Maden Faciasında Skandal İddialar: Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum Yetkilendirme İmzası Atmış

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
21 0

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yavuzyılmaz Belgeyi Açıkladı

Erzincan İliç’te 3.5 ay önce yaşanan ve 9 işçinin hayatını kaybettiği heyelan faciasıyla ilgili şok edici bir iddia ortaya çıktı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, olayla ilgili olarak dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un imzasını taşıyan belgeyi kamuoyuyla paylaştı.

Murat Kurum’un İmzalı Belgesi Ortaya Çıktı

Yavuzyılmaz, “İktidarın maden faciası sonrası sır gibi sakladığı bir belge vardı. Bu belgeye ulaştık. Çevre Etki Değerlendirmesi (ÇED) olumlu kararını bizzat dönemin bakanı Murat Kurum vermiş, Bakan’ın ‘Olur’ imzalı belgesi ortaya çıktı.” dedi.

Fezleke Hazırlanmalı İddiası

Yavuzyılmaz, “ÇED Olumlu Kararında Bakanın imzası var ve bu bakımdan dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un asli kusurlu olduğunu belirtti. Kurum’un bu kararı ve imzası ile 9 madencinin hayatını kaybettiği kazaya zemin hazırladığını iddia etti. İddialara göre İliç Cumhuriyet Savcılığı, Kurum hakkında fezleke hazırlamalı ve yargılanmasının yolu açılmalıdır.

5 İşçiye Ulaşılamadı

Göz göre göre gelen Çöpler Altın Madeni’ndeki heyelan faciasında bugüne kadar 9 işçiden 4’üne ulaşılırken, 5 işçinin cansız bedenine hala ulaşılamadı. Facia, ailelerin perişan olduğu ve tepkili oldukları bir süreci de beraberinde getirmiştir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir