Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Kağıthane’de Şehit Polis Memuru Davası

İstanbul Kağıthane’de Şehit Polis Memuru Davası

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
16 0

51 Sanık Hakkında Hapis İstemli Dava Açıldı

İstanbul Kağıthane’de polis memuru Hakan Telli’yi şehit eden suç örgütüne yönelik soruşturmada, 51 sanık hakkında 5’er yıldan 146’şar yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, 32’si tutuklu, 3’ü firari 51 kişi şüpheli, 15 kişi müşteki olarak yer aldı.

İddianame Detayları

İddianameye göre, suç örgütüne yönelik operasyon, Hamidiye Mahallesi’nde yapılan uyuşturucu ticareti ihbarıyla başladı. Polis memurları Hakan Telli ve A.Y.Ç., şüphelileri izlemeye aldı. Bir operasyonda, silah ve uyuşturucu madde bulundu. Ancak, şiddet olayları sonucunda polis memuru Hakan Telli şehit oldu, A.Y.Ç. ise yaralandı.

Hücre Evi ve Örgüt Yapısı

İddianamede, suç örgütünün uyuşturucu ticaretiyle elde ettiği gelirle silah ticaretine başladığı ve hücre evlerini kullandığı belirtildi. Örgütler arasındaki husumet neticesinde ölümler yaşandığına dair bilgilere de iddianamede yer verildi. Suç örgütlerinin gözaltına alındığı operasyon sonucunda, silahlar ve uyuşturucu madde ticaretine dair deliller ele geçirildi.

İstenen Cezalar

İddianame kapsamında örgüt elebaşlarına ve diğer sanıklara yönelik çeşitli suçlamalarla 5 yıldan 146 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Toplam 51 sanık hakkındaki dava Eylül ayında İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir