Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul’da Banka Dolandırıcılığı Davası

İstanbul’da Banka Dolandırıcılığı Davası

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
14 0

Mahkeme, Duruşmayı Ertelendi ve Tutukluluk Kararını Açıkladı

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen banka dolandırıcılığı davasında 2’si tutuklu 7 sanık ile müştekilerin ve avukatların katılımıyla mahkeme duruşması gerçekleşti. Duruşmada, avukat Murat Öksüz’ün, Denizbank çalışanları Tanju Kaya ve Cenk İzgi’nin dinlenmesi talebi zorla getirme kararı talebiyle sonuçlandı.

Tanıkların İfadeleri ve Mahkeme Kararları

Tanık ifadelerinde, sanık Seçil Erzan’ın 3 valiz parayla çıktığı, banka işlemlerinde eksikliklerin olduğu ve bazı tanıkların yalan beyanda bulunduğu iddiaları gündeme geldi. Mahkeme heyeti, Erzan ve Ali Yörük’ün tutukluluk hallerinin devamına hükmetti ve tanıkların dinlenmesi için duruşmayı 31 Mayıs Cuma gününe erteledi.

İddianame ve Suçlamalar

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Seçil Erzan’ın banka şubesinde müdür olarak çalışırken müşteki Bülent Çeviker’den 2 milyon dolar alarak dolandırıcılık yaptığı iddia ediliyor. Erzan’ın futbolcuları ve iş insanlarını kandırarak yüksek kar vaadiyle paralarını aldığı belirtiliyor. Sanık Erzan’a “özel belgede sahtecilik” ve “nitelikli dolandırıcılık” suçlarından 93 yıldan 305 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Bu gelişmelerin ardından mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verirken, diğer tanıkların dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. İddianame kapsamında, toplamda 305 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir