Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İzmir’de Tekstil İşçisi Eşi Tarafından Vurulan Kadın Hayatını Kaybetti

İzmir’de Tekstil İşçisi Eşi Tarafından Vurulan Kadın Hayatını Kaybetti

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
14 0

İşsizlik ve Boşanma Süreci Cinayete Yol Açtı

21 Aralık 2023 tarihinde İzmir’in Yalı Mahallesi’nde bulunan Sedat Kahraman Parkı’nda korkunç bir olay yaşandı. Bir süredir işsiz olduğu belirtilen Serdar Karamus, boşanma aşamasındaki eşi Gözde Karamus’u tabancayla vurarak hayatına son verdi.

İddianame ve Yargılama Süreci

Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı, Serdar Karamus hakkında ‘eşi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile ‘ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası talebiyle iddianame hazırladı. Karşıyaka 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Serdar Karamus’un yargılanmasına başlandı.

Tanıkların İfadeleri ve Gelişmeler

Duruşmada Serdar Karamus, eşinin kendisini terk ettiğini ve ilişki yaşadığını öğrendiğinde kontrolünü kaybettiğini belirterek, eşini vurduğunu itiraf etti. Öldürülen Gözde Karamus’un ailesi ise şiddet gördüğünü ve boşanma davası açtığını ifade ederek en ağır cezanın verilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesine, sanığın akıl sağlığının incelenmesi için rapor talep edilmesine ve tutukluluğun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir