Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Şanlıurfa’da Kuduz Alarmı!

Şanlıurfa’da Kuduz Alarmı!

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
14 0

Batıkent Mahallesi’nde Kuduz Paniği

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, sahipsiz köpeğin ısırdığı kişinin ihbarı üzerine Batıkent Mahallesi’nde başlayan olayda yapılan kontroller sonucunda köpeğin kuduz testi pozitif çıktı.

Karantina ve Rehabilitasyon Süreci Başlatıldı

Açıklamada, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü koordinesinde Batıkent Mahallesi’nin karantina bölgesi ilan edildiği belirtildi. Sokak hayvanları veteriner eşliğinde toplanarak rehabilitasyon merkezlerine getirildi ve özel alanlara alındı. Karantina sürelerinin tamamlanmasının ardından kısırlaştırma ve rehabilite süreçleri başlatılacak.

Şehir Genelinde Kuduz Tedbirleri

Şanlıurfa genelinde kuduz vakalarına karşı alınan tedbirler kapsamında, sahipsiz hayvanların toplanması, rehabilite edilmesi ve tedavi süreçleriyle ilgili çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Hayvanseverlerin ziyaretine açık olan Şanlıurfa Hayvan Rehabilitasyon Merkezinde canların sağlığı için sürekli müdahaleye hazır oldukları vurgulanıyor.

Diğer Mahallelerde de Kuduz Vakaları

30 Mayıs’ta Payamlı Mahallesi’nde yaşanan bir kuduz vakasının ardından, Eyyübiye ilçesinde de 2 sahipsiz köpeğin kuduz vakasına rastlanmasıyla tedbirler artırıldı. Vali Hasan Şıldak, sokak hayvanlarının kuduz hastalığına karşı aşılanması konusunda seferberlik anlayışıyla çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir