Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun Sosyal Medya Hakaretlerine Sessiz Kalmıyor

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun Sosyal Medya Hakaretlerine Sessiz Kalmıyor

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
15 0

Bülent Uygun, Kendisine ve Ailesine Yönelik Hakaret Eden 1500 Kişiye Dava Açtı

Süper Lig takımlarından Sivasspor’un teknik direktörü Bülent Uygun, sosyal medyada kendisine ve ailesine hakaret eden yaklaşık 1500 kişiye dava açtı.

Küfür ve Hakaretlere Karşı Hukuki Süreç Başlattı

Uygun, yaptığı açıklamada, sosyal medyada yapılan küfür ve hakaretlere sessiz kalmayacağını belirterek, “Küfür ediyorsan zaten o karakterde ve karaktersizlikte oluyorsun. Dolayısıyla sana söylenecek bir söz kalmıyor.” dedi. Kendisine ve ailesine yönelik suç unsuru taşıyan paylaşımlar hakkında hukuki süreç başlattığını ve yaklaşık 1500 kişiyi dava ettiğini belirtti.

Davalardan Elde Edilen Gelir Yardım Kuruluşlarına Bağışlandı

Bülent Uygun, davalardan elde ettiği geliri Çocuk Esirgeme Kurumu, Kimsesizler Yurdu ve sokak hayvanlarının rehabilitasyonu için ilgili kurumlara bağışladığını açıkladı. Uygun, şu ana kadar 87 davanın sonuçlandığını ve kazanıldığını ifade etti.

Yeni Tazminat Davaları Başlatılacak

Uygun, çocuğuna, namusuna ve ailesine hakaret edenlere karşı davalara devam edeceğini belirtirken, yeni açacağı maddi tazminat davalarındaki tutarların arttırılması yönünde avukatlarına talimat verdiğini dile getirdi. Sporun sevgi, saygı ve kardeşlik olduğunu vurgulayan Uygun, hiç kimsenin bir başkasına hakaret etme hakkına sahip olmadığını vurguladı.

Bülent Uygun ayrıca, antrenman bilimi üzerine kitap yazdığını ve buradan elde ettiği geliri şehit ve gazi çocuklarının eğitimine bağışladığını sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir