Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Trabzon’da Sağlık ve Ulaşım Projeleri Devam Ediyor

Trabzon’da Sağlık ve Ulaşım Projeleri Devam Ediyor

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
16 0

Trabzon Şehir Hastanesi Sağlık Altyapısına Güç Katacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon’daki incelemelerinin ardından, Akyazı Stadyumu’nun yanında Türkiye’nin ve dünyanın en modern hastanelerinden birinin inşa edildiğini açıkladı. Trabzon Şehir Hastanesi, 280 bin metrekarelik alanda kurulacak ve 900 yatak kapasitesine sahip olacak. Hastane, yanık tedavi ünitesinden genetik laboratuvarına kadar pek çok önemli sağlık birimini içerecek.

Trabzon’a 56 İstasyonlu Raylı Sistem Geliyor

Bakan Uraloğlu, Trabzon’a hızlı ulaşımı desteklemek amacıyla hafif raylı sistem projesini hayata geçirdiklerini belirtti. Toplamda 32 kilometrelik bir güzergah üzerinde 56 istasyon bulunacak olan kent içi raylı sistem projesi, şehrin ulaşım altyapısını güçlendirecek.

Güney Çevre Yolu Ulaşım Sorununu Çözecek

Güney Çevre Yolu projesi kapsamında inşa edilen 43,8 kilometrelik yolun, transit trafiği şehir içinden ayırarak ulusal ve uluslararası trafiği rahatlatacağını belirten Uraloğlu, projenin Trabzon’un kalkınmasına önemli katkılar sağlayacağını vurguladı.

Trabzon Havalimanı’nda Genişletme Çalışmaları Başladı

Bakan Uraloğlu, Trabzon Havalimanı’nın artan yolcu trafiğine cevap verebilmek için genişletme çalışmalarının başladığını ve yeni bir havalimanı yapım ihalesinin de önümüzdeki süreçte başlatılacağını açıkladı. Havalimanında yapılacak iyileştirmelerle Trabzon’un hem turizmi hem de ekonomisi olumlu yönde etkilenecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir