Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş’tan Açıklama: “Aile Kurumunu Güçlendirmek İçin Çalışıyoruz”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş’tan Açıklama: “Aile Kurumunu Güçlendirmek İçin Çalışıyoruz”

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
24 0

Bakan Göktaş, Doğum Oranları ve Aile Politikaları Üzerine Açıklamalarda Bulundu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Kızılcahamam’da düzenlenen AKP 31. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. TÜİK verilerine göre doğum oranlarının düştüğüne dikkat çekilmesi üzerine Göktaş, bu durumun Türkiye’ye özgü olmadığını vurgulayarak, birçok ülkenin benzer sorunlarla karşı karşıya olduğunu belirtti.

Aile Eylem Planı ve Pilot Çalışma

Bakan Göktaş, dünya genelinde yaşanan nüfus tedirginliğine işaret ederek, Avrupa ve Asya’da da benzer problemlerin yaşandığını ifade etti. Göktaş, 15 Mayıs’ta kamuoyuna duyurdukları Aile Eylem Planı’nda doğum oranlarına yönelik önemli adımların yer aldığını açıkladı. Ayrıca, ülkemizde doğurganlık oranının en düşük olduğu 3 ilde pilot çalışmaların başlatılacağını da dile getirdi.

Kadınların Güçlenmesi ve İş Hayatı

Bakan Göktaş, kadınların haklarını savunduklarını, kadınların iş hayatında daha fazla yer almasını desteklediklerini belirtti. Uluslararası şirketlerde kadınların önemli konumlarda bulunduğuna dikkat çeken Göktaş, ülke kalkınmasına katkı sağlayacak yeni modeller üzerinde çalıştıklarını dile getirdi. Kadınların ev ve iş hayatı arasında daha fazla esneklik ve tercih imkanı sağlanması için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Bakan Göktaş, kadınların karar alma mekanizmalarında daha etkin rol almasını hedeflediklerini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir