Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bakan Tekin: “Önümüzdeki Eğitim-Öğretim Yılında Müfredatta Değişiklik Olacak”

Bakan Tekin: “Önümüzdeki Eğitim-Öğretim Yılında Müfredatta Değişiklik Olacak”

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
20 0

Bakan Tekin’den Uzayda Hayat Kısa Hikaye Yarışması Ödül Töreninde Açıklamalar

Bakan Tekin, Eyüpsultan’daki Vialand Tema Parkı’nda düzenlenen “Uzayda Hayat” kısa hikaye yarışması ödül töreninde çocuklarla sohbet etti. Çocuklara gelecek seneden itibaren müfredatta değişiklik olacağını müjdeledi.

İstanbul Valisi Davut Gül Teşekkür Etti

Törende İstanbul Valisi Davut Gül, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, çocuk, kitap ve eğitim konulu etkinliklere katılmaya devam edeceklerini belirtti.

Yeni Müfredat Beceye Dayalı Olacak

Bakan Tekin, gelecek eğitim-öğretim yılından itibaren beceri temelli bir eğitim öğretim sistemi başlatılacağını duyurdu. Öğrencilerin bilgiyi pratiğe dökerek öğreneceği, sanat ve bilim atölyelerinde deneyimleyerek öğreneceği bir dönemin başlayacağını söyledi.

Çocukların Sosyal Etkinliklere Katılımı Önemseniyor

Sosyal etkinliklerin değerlendirme sürecine dahil edileceğini belirten Bakan Tekin, çocukların bu tür etkinliklere katılmasının okul başarısına olumlu etki yapacağını vurguladı.

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli

Bakan Tekin, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’nin hayata geçirilmesiyle çocukların daha başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçireceğini belirtti. Yeni müfredatın çocukların bilgiyi beceriye dönüştüreceği ve onların sosyal hayatta da kullanabileceği bir yapıya sahip olacağını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir