Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Görüştü

Haberci Haberci - - 1 dk okuma süresi
15 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldi.

Görüşmede Ele Alınan Konular

Görüşmede Türkiye ile Azerbaycan ilişkileri, İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliamlar, işgalden kurtarılan Azerbaycan topraklarındaki imar faaliyetleri, bölgesel ve küresel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Karabağ’daki Rus Barış Gücü’nün bölgeden ayrılması sürecini takip ettiğini ve Ermenistan işgalinden kurtarılan Azerbaycan topraklarındaki imar faaliyetlerini takdirle izlediğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Gazze ve Filistin topraklarında sürdürdüğü soykırım uygulamalarının bölgesel ve küresel güvenliği tehdit ettiğini vurgulayarak, kalıcı çözümün başkenti Doğu Kudüs olan Filistin Devleti’nin kurulması gerektiğini ve uluslararası toplumun İsrail’e baskı yapması gerektiğini ifade etti.

Diğer Açıklamalar ve Gelişmeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan’da düzenlenecek İklim Zirvesi’ne yönelik davetlerinden ötürü Aliyev’e teşekkürlerini sunarken, hazırlık sürecinde Türkiye’nin her türlü desteği vereceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz ayında Şuşa’da gerçekleştirilecek Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi’ne KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın davet edilmesinin Kıbrıs davasına güç kattığını da söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir