Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul ve Diğer Şehirlerde Kurban Bayramı İle İlgili Yaralanmalar

İstanbul ve Diğer Şehirlerde Kurban Bayramı İle İlgili Yaralanmalar

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
16 0

İstanbul’da Kurban Bayramı’nda Yüzlerce Kişi Yaralandı

İstanbul’da Kurban Bayramı’nın ilk gününde kurban keserken yaralanan yüzlerce kişi acil servislere başvurdu. Bayram namazının ardından bazı vatandaşlar kurban keserken bıçak ve satır gibi aletlerle yaralandı. Yaralananlar, tedavileri için yakınlarının yardımı ya da ambulanslarla kentin farklı bölgelerindeki sağlık kuruluşlarına ulaştırıldı. Bu kapsamda, il genelindeki kamu hastanelerinin acil servislerine şu ana kadar 513 kişi başvurdu.

Ankara’da da Yaralanmalar Yaşandı

Ankara’da da kurban kesimi sırasında yaralanan vatandaşlar hastanelere başvurdu. Yaralananlardan biri olan Salih Gültekin, koluma saplanan bıçakla hastaneye gülerek geldi. Gültekin, “Yıllardır kurban keserim ama bu yıl acemi kasap olduk, bıçağı yedik” şeklinde konuştu. Benzer şekilde, Mesut Aktaş da elini keserek hastaneye başvurdu ve “Her sene kendimiz keseriz ama bu sene acemi kasap oldum” dedi.

Trakya ve Diğer Şehirlerdeki Yaralanmalar

Trakya’da 242 kişi, bayram namazının ardından kurban kesimi sırasında yaralandı. Sakarya ve çevre illerde ise toplamda 903 kişi yaralandı. Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bolu gibi şehirlerde kurbanlık kesiminde yaralananlar hastanelere başvurdu. Toplamda Trabzon, Rize, Giresun, Bayburt, Artvin, Gümüşhane, Ordu, Samsun, Tokat, Çorum, Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya gibi şehirlerde de yüzlerce kişi acil servislere yönlendirildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir