Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Serik’te Yaşanan İşitme Engelli Nihal Babayiğit Vakası

Serik’te Yaşanan İşitme Engelli Nihal Babayiğit Vakası

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
14 0

Nihal Babayiğit ve Mehmet Basık Arasındaki Olay

Serik ilçesinde yaşayan işitme engelli Nihal Babayiğit, 2022’de Batman’da yaşayan işitme engelli Mehmet Basık ile sosyal medyadan tanıştı ve bir süre sonra kayboldu. Ailesi, kaybolmasından sonra endişe içinde aramalara başladı.

Olayın Gelişimi

Nihal Babayiğit’in kaybolduktan yaklaşık 2 ay sonra ailesi, kızlarının Mehmet Basık ile Batman’da dini nikahla birlikte yaşamaya başladığını öğrendi. İkili arasında bir süre sonra anlaşmazlık çıktı ve Nihal Babayiğit, doğumundan 15 gün sonra bebeğini Batman’da bırakıp, Serik’teki ailesinin yanına geri döndü.

Kanlı Fotoğraflar Ortaya Çıktı

Geçen yıl 9 Ekim’de Serik’e gelen Mehmet Basık, Nihal Babayiğit ile buluştuğu tarihten sonra Nihal Babayiğit’ten haber alınamadı. Bazı kişiler, Nihal Babayiğit’in boynunda kan izleri olan ve hareketsiz yatar haldeki fotoğraflar ile videolar göndererek ailesini endişelendirdi.

Soruşturma ve Tutuklamalar

Serik Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Mehmet Basık’ı Batman’da gözaltına aldı ve tutuklandı. Ardından, Mehmet Basık’ın dini nikahlı ikinci eşi olan B.G. de ‘kasten öldürmeye azmettirmek’ suçlamasıyla gözaltına alındı ve adliyeye sevk edildi. B.G.’nin Mehmet Basık tarafından tehdit edildiği iddia edildi.

Sürmekte Olan Araştırmalar

Nihal Babayiğit’in bulunması için polis ekipleri tarafından yürütülen arama çalışmaları devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir