Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Fatih’te Kullanılmayan İki Katlı Binanın Duvarları Kısmen Çöktü

Fatih’te Kullanılmayan İki Katlı Binanın Duvarları Kısmen Çöktü

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
12 0

Olay, Derviş Ali Mahallesi’nde Meydana Geldi

Fatih ilçesinde bulunan kullanılmayan iki katlı bir binanın duvarları kısmen çöktü. Olay, saat 04.00 sıralarında Derviş Ali Mahallesi Söğütlü Bakkal Sokak’ta meydana geldi.

Çökme Nedeni Henüz Belirlenemedi

İddiaya göre, daha önceden belediye ekiplerinin önlem alarak çevresini kapattığı 2 katlı metruk binada henüz belirlenemeyen bir nedenle çökme meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Yaralanan Olmadı, Ancak Araçlara Zarar Verdi

Olay yerine gelen ekipler, binada ve çevresinde inceleme yaparken, çökmenin gerçekleştiği saatte sokağın boş olması sebebiyle şans eseri yaralanan olmadı. Binanın çatısından ve 2. kattan kopan beton ve tahta parçalar, park halindeki bir araca zarar verirken sokak, yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

Bina Sahibi Yetkilileri Aradı, Ancak Önlem Alınmadı

Çökme meydana gelen sokakta ikamet eden Abdullah Ceylan Özbek, yaşananları şu şekilde anlattı: “Bina sahibinin kendisini bulduk. Bina sahibi, Anıtlar Kurulu’ndan Fatih Belediyesi’ne müracaatta bulundu. Fakat burayı yıkmadılar. Saat 04.00 civarlarında kendiliğinden inmiş bina, ama şükür kaza bela yok, zarar ziyan yok. Şu anda tarihi eser yıkılmış durumda. Ölü yaralı yok şükür. Şu anda evdeydik enkaz indikten sonra öğrendik.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir