Copyright © 2024 Tüm hakları Basın Bültenin - basinbultenin.com'da saklıdır.

Basın Bültenin – Basinbultenin.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. TFF’den Ali Koç ve Diğerleri Hakkında Cezalar

TFF’den Ali Koç ve Diğerleri Hakkında Cezalar

Haberci Haberci - - 2 dk okuma süresi
14 0

Ali Koç ve Selahattin Baki’ye Cezalar

Türkiye Futbol Federasyonu’nun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Fenerbahçe’nin Galatasaray ile oynadığı karşılaşma sonrasında Ali Koç, kulüp resmi sosyal medya hesabından yaptığı beyanlar nedeniyle 90 gün hak mahrumiyeti ve 780 bin lira para cezası aldı. Aynı olayda Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki’ye ise 32 gün hak mahrumiyeti ve 150 bin lira para cezası verildi.

Futbolculara ve Teknik Adamlara Verilen Cezalar

TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fenerbahçeli futbolcular Mert Hakan Yandaş’a 5, İrfan Can Eğribayat’a 3 ve Jayden Oosterwolde’ye 1 maç men cezası verdi. Ayrıca, İsmail Kartal’ın oğlu Emre Kartal’a da 1 yıl 90 gün hak mahrumiyeti cezası uygulandı.

Kayserispor ve Diğer Kulüplere Cezalar

PFDK, Mondihome Kayserispor Başkanı Ali Çamlı’ya 21 gün hak mahrumiyeti ve 500 bin lira para cezası, Kayserisporlu futbolcu Duckens Nazon’a 2 maç men ve 26 bin lira para cezası verdi. Ayrıca, farklı kulüplere de çeşitli para cezaları verildiği açıklandı: Fenerbahçe’ye 1 milyon 949 bin 500, Galatasaray’a 520 bin, Beşiktaş Kulübüne 489 bin, TÜMOSAN Konyaspor’a 192 bin, MKE Ankaragücü, Gaziantep FK, RAMS Başakşehir ve Mondihome Kayserispor’a 112’şer bin, Siltaş Yapı Pendikspor’a ise 80 bin lira para cezası verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir